Kiteboarding

Kitesurfing je světově nejrozšířenější disciplína a zároveň již uznaná, nová disciplína pro letní olympijské hry 2024. V Česku se každoročně odehraje několik závodů v disciplíně hydrofoil a twintip na Lipně, Nových Mlýnech a Rozkoši. Česko reprezentuje v kitesurfingu Paula Novotná, která sbírá úspěchy ve freestylu. Zároveň nám roste slibná generace juniorů.

Snowkiting

Velmi rozšířený v Česku, díky našim geografickým podmínkám jak na lyžích, tak na snowboardu. Ve snowkitingu máme několik mistrů světa jak z minulosti, tak z let posledních a každoročně Česko reprezentuje kolem dvou desítek závodníků na různých akcích zejména v Evropě, ale i mimo ni. V Česku se pořádají také kvalitní závody na Moldavě a na Lipně.

Landkiting

Méně rozšířená disciplína, avšak pro tuzemské podmínky velmi vhodná a u mnohých kiterů oblíbená. Landkiting má v Česku velkou tradici a MČR v landkitingu se pořádá již od roku 2006 každoročně jako festival. První ročník proběhl na letišti Mimoň, poté několik let hostilo tuto akci letiště v Milovicích a poslední leta se scházíme na podzim na letišti Panenský Týnec. Ve světě se závodí především na kitebuggy, jezdí se v Evropě taktéž mistrovství světa a Evropy, kde jsme měli v minulosti i české závodníky.